BIP

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Akademia Małych Pisarzy
Koniec Akademii Małych Pisarzy
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego
Szkolenie dla nauczycieli
Zapraszamy na szkolenie jak tworzyć bajkę
czwartek, 04 październik 2012 19:02

Akademia Tworzenia Opowieści

Osiemnaście klas z Gminy Żukowo i Gminy Kolbudy skorzysta z realizowanego przez nas projektu pt. Akademia Tworzenia Opowieści finansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury.

Nasi instruktorzy spotkają się z wybranymi klasami 5 razy. W czasie spotkań dzieci - uczniowie II i II klas szkół podstawowych położonych w Gminie Żukowo i Kolbudy, będą układać bajki. W trakcie spotkań będzie wykorzystywana autorska metoda Fundacji GFTR "3 Worki" - inspirowana pracami pracami londyńskiego ośrodka rozwoju kreatywności Children's Story Centre Discover.

Podczas warsztatów uczniowie będą układać opowieści i pisać właśne książki, które następnie trafią do szkolnych bibiotek.

Dzieki temu, ze udało się nam uzyskać fundusze na sprowadzenie trenera z Londynu, 20 nauczycieli i pedagogów będzie mogło skorzystać z ekskluzywnego szkolenia, podczas którego prezentowane będą ciekawe sposoby rozwoju kreatywności uczniów.

W wyniku projektu powstanie 18 - napisanych przez dzieci - opowieści, Cztery najlepsze bajki zostaną opublikowane w formie książkowej, natomiast 3 wybrane opowieści zostaną nagrane w studiu radiowym przez aktorkę Białostockiego Teatru Lalek Grażynę Kozłowską.

Nagrane bajki zostaną wyemitowane w Radiu Plus na początku grudnia.

Z projektu skorzysta 360 uczniów i 20 nauczycieli.

Awi